loading
contentfoto

Ajurvéda

Ajurvéda je více než 5000 tisíc let starý léčivý holisticky systém, který vznikl ve starověké Indii. Slovo ajurvéda je odvozeno od sanskrtského slova ayus což znamená „život“ a véda znamená „věda“ nebo moudrost. Ajurvéda je tedy vědou o životě a nabízí bohatou perspektivu pro vedení dlouhého, zdravého a šťastného života. Účelem ajurvédy je pomoci nám vrátit se do našeho přirozeného stavu zdraví, rovnováhy a celistvosti. V ajurvédě, zdraví není jen absence nemocí, ale je stavem rozšířeného vědomí, jakousi vstupní branou k větší pohodě, kreativitě a radosti.  

Ajurvéda je zkušenostní což znamená, že vaše rozhodnutí o vašich zkušenostech změní vaše tělo – včetně rozhodnutí o jídle, osobních vztazích, smyslových zážitcích, spánku, práci, sociálních interakcích a každodenní rutině. Jak měníte své zkušenosti, vaše biologie se mění, protože vaše biologie je metabolismus zkušeností. Přibližně 95 % chronických onemocnění lze zvrátit a zabránit jim každodenním výběrem životního stylu a tím přímo ovlivnit, jak se chovají naše geny a pomáhat „zapínat“ geny podporující dobré zdraví a „vypínat“ geny podporující nemoci včetně genů způsobující Alzheimerovu chorobu, srdeční choroby, cukrovku aj. Ajurvéda nabízí nástroje a pokyny, které vám při tom pomohou. Tělo a mysl jsou nerozlučně spojeny.

ajurvédě neexistuje žádný stejný předpis pro všechny týkající se pohody a dobrého zdraví, místo toho je každé opatření související se zdravím založeno na typu mysli a těla jednotlivce zvané dóši a na potřebách, které z toho vyplývají.  Zatímco pro někoho může být prospěšná pomerančová šťáva, jinému nemusí přinést prospěch spíše naopak. Stejně tak syrová zelenina, hutná jídla, lehká jídla, teplo, zima, vlhko aj. Když vědomě pozorujeme, co se děje s naším tělem a myslí, je takto možné předcházet nerovnováze. Začneme se cítit dobře a zdravě což je náš přirozený stav.

Perfektní zdraví je náš přirozený stav.

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím
Facebook Instagram
© 2021 Dagmar Varhaníková | Powered by: Nette | Foxmart  Foxmart web 1.3.0
Question